Stop dla nielegalnego poboru wody
Obsługa klientów

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
wtorek                       7:00 - 16:00

Kasa
poniedziałek - piątek 8:00 - 12:00

centrala:                  76 746 80 00
sekretariat:             76 746 80 01
sekretariat:             76 746 80 08
faks:                         76 746 80 05

e-mail: mpwik@mpwik.lubin.plTelefon pogotowia

Linia całodobowa i bezpłatnaAnkieta MPWIK

XX-lecie MPWiK
A A A   drukuj

20-lecie działalności obchodzi dziś powstała 1 kwietnia 1994 roku Spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubinie.

Spółka powstała w wyniku restrukturyzacji Lubińskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Lubinie. Od momentu powstania MPWiK zajmuje się zarówno uzdatnianiem i dostarczaniem wody jak również odbiorem ścieków komunalnych na terenie naszego miasta. – Działalność Spółki prowadzona jest w zgodzie z najwyższymi standardami jakości zgodnie z normą ISO 9001. Stale też zmierzamy do podnoszenia jakości świadczonych przez nas usług, o czym świadczy między innymi szereg inwestycji realizowanych przez MPWiK, mających na celu poprawę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – informuje Prezes Spółki, Jarosław Wantuła.

Spółka dba również o środowisko. W 2010 roku sukcesem zakończył się trzyetapowy proces wprowadzenia Systemu Zarządzania Środowiskowego w wyniku którego Spółka uzyskała Certyfikat spełnienia wymagań Normy PN-EN ISO 14001:2005. –Uzyskany certyfikat jest dowodem na to, że MPWiK w sposób profesjonalny dba o środowiskowe aspekty swojej działalności – tłumaczy Prezes.

MPWiK systematycznie wspiera inicjatywy sportowo-rekreacyjne, dydaktyczne, kulturalno-oświatowe oraz charytatywne w naszym regionie. Spółka dba również o wizerunek Lubina. Wybudowała fontanny, które spełniają w mieście nie tylko rolę ciekawej formy architektonicznej, ale pełnią także ważne funkcje rekreacyjne oraz społeczne.

- Wybudowaliśmy trzy fontanny: w parku Niepodległości, przy ulicy Szpakowej oraz ostatnio ze smokiem Milusiem, na skwerze Kajko i Kokosza, przy ul. Kruczej – wymienia Jarosław Wantuła.

Ponadto, Spółka promuje zasady etyki i kultury przedsiębiorczości w biznesie, a także poprawy wizerunku polskich firm. W grudniu 2013 r. MPWiK Sp. z o.o. w Lubinie, po raz dziesiąty z rzędu, uzyskało Certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play” i zostało wyróżnione „Platynową Statuetką”.

Sukcesy Spółki nie byłyby możliwe bez zaangażowania i rzetelnej pracy na rzecz firmy wszystkich jej pracowników. To właśnie ich kompetencje i codzienny wysiłek umożliwiają MPWiK ciągły rozwój oraz utrzymywanie przyjaznego wizerunku w kontaktach z klientami i kontrahentami. – mówi Jarosław Wantuła.Strona główna Bok O firmie Usługi Gospodarka wodno-ściekowa Inwestycje i przetargi Multimedia Bip Kontakt Mapa strony